Produkte > ASTRODYNE TDI > PMK150S-24U
PMK150S-24U
PMK150S-24U Astrodyne TDI
PMK150U.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 24V 151W
Power (Watts): 151W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.50" L x 3.17" W x 1.60" H (139.7mm x 80.5mm x 40.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: cURus
Efficiency: 75%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Standard Number: 60950-1
Current - Output 1: 6.3 A
auf Bestellung 79 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMK150S-24U Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 24V 151W, Power (Watts): 151W, Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 5.50" L x 3.17" W x 1.60" H (139.7mm x 80.5mm x 40.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: cURus, Efficiency: 75%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Standard Number: 60950-1, Current - Output 1: 6.3 A.