Produkte > ASTRODYNE TDI > PMK150S-48E
PMK150S-48E
PMK150S-48E Astrodyne TDI
PMK150E.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 48V 150W
Power (Watts): 150W
Features: Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.05" L x 3.17" W x 1.60" H (128.3mm x 80.5mm x 40.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, UL
Efficiency: 75%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 3.2 A
auf Bestellung 34 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMK150S-48E Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 48V 150W, Power (Watts): 150W, Features: Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 5.05" L x 3.17" W x 1.60" H (128.3mm x 80.5mm x 40.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, UL, Efficiency: 75%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 3.2 A.