Produkte > POS > POS MDIN40W24
POS MDIN40W24
POS MDIN40W24
MDIN40W24.pdf
Hersteller: POS
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 40W; 24VDC; 0÷1.7A; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 40W
Output voltage: 24V DC
Output voltage range: 23...29V DC
Output current: 0...1.7A
Number of outputs: 1
Operating temperature: -20...50°C
Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Supply voltage frequency: 47...63Hz
Dimensions: 89.9x40.1x100mm
Insulation voltage: 3kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details POS MDIN40W24 POS
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 40W; 24VDC; 0÷1.7A; OUT: 1, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for DIN rail, Power: 40W, Output voltage: 24V DC, Output voltage range: 23...29V DC, Output current: 0...1.7A, Supply voltage: 180...264V AC, Electrical connection: screw terminals, Mounting: for DIN rail mounting, Number of outputs: 1, Operating temperature: -20...50°C, Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Supply voltage frequency: 47...63Hz, Dimensions: 89.9x40.1x100mm, Insulation voltage: 3kV.