Produkte > POS > POS-DIN60W48
POS-DIN60W48
POS-DIN60W48
POS DIN60W48.pdf
Hersteller: POS
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 60W; 48VDC; 1.25A; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 60W
Output voltage: 48V DC
Output voltage range: 41...55V DC
Output current: 1.25A
Supply voltage: 180...264V AC
Electrical connection: screw terminals
Mounting: for DIN rail mounting
Number of outputs: 1
Operating temperature: -20...50°C
Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Supply voltage frequency: 47...63Hz
Dimensions: 78x93x56mm
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details POS-DIN60W48 POS
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 60W; 48VDC; 1.25A; OUT: 1, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for DIN rail, Power: 60W, Output voltage: 48V DC, Output voltage range: 41...55V DC, Output current: 1.25A, Supply voltage: 180...264V AC, Electrical connection: screw terminals, Mounting: for DIN rail mounting, Number of outputs: 1, Operating temperature: -20...50°C, Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Supply voltage frequency: 47...63Hz, Dimensions: 78x93x56mm.