Produkte > POS > POS-MDIN40W48
POS-MDIN40W48
POS-MDIN40W48
POS MDIN40W48.pdf
Hersteller: POS
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 39.84W; 48VDC; 830mA; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 39.84W
Output voltage: 48V DC
Output voltage range: 41...55V DC
Output current: 0.83A
Supply voltage: 90...264V AC
Electrical connection: screw terminals
Mounting: for DIN rail mounting
Number of outputs: 1
Operating temperature: -20...50°C
Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Supply voltage frequency: 47...63Hz
Dimensions: 100x90x40mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details POS-MDIN40W48 POS
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 39.84W; 48VDC; 830mA; OUT: 1, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for DIN rail, Power: 39.84W, Output voltage: 48V DC, Output voltage range: 41...55V DC, Output current: 0.83A, Supply voltage: 90...264V AC, Electrical connection: screw terminals, Mounting: for DIN rail mounting, Number of outputs: 1, Operating temperature: -20...50°C, Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Supply voltage frequency: 47...63Hz, Dimensions: 100x90x40mm.