Produkte > POS > POS12120A-WH
POS12120A-WH
POS12120A-WH
POS12120A.pdf
Hersteller: POS
Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 12VDC; 1.2A; 14.4W; 84.28%
Type of power supply: switching
Operating temperature: 0...40°C
Body dimensions: 69.1x27.6x79.2mm
Power: 14.4W
Maximum output current: 1.2A
Length of output cable: 1.5m
Supply voltage: 90...264V AC
Output voltage: 12V DC
Efficiency: 84.28%
Kind of output connector: 5,5/2,1
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Colour: white
Operating modes: constant voltage
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details POS12120A-WH POS
Category: Plug-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 12VDC; 1.2A; 14.4W; 84.28%, Manufacturer series: POS, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI, Connectors for the country: Europe, Kind of power supply: mains; plug-in, Polarisation: positive inner pin, Connector variant: straight, Type of power supply: switching, Operating temperature: 0...40°C, Body dimensions: 69.1x27.6x79.2mm, Power: 14.4W, Maximum output current: 1.2A, Length of output cable: 1.5m, Supply voltage: 90...264V AC, Output voltage: 12V DC, Efficiency: 84.28%, Kind of output connector: 5,5/2,1, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Colour: white, Operating modes: constant voltage.