Produkte > SENSATA-AIRPAX > PP21-2-20.0A-OB-V
PP21-2-20.0A-OB-V
PP21-2-20.0A-OB-V Sensata-Airpax
ourproducts_snapak_series_datasheet.pdf
Hersteller: Sensata-Airpax
Description: CIR BRKR 20A 250VAC 65VDC
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 20A
Breaker Type: Magnetic (Hydraulic Delay)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 65 V
Number of Poles: 2
auf Bestellung 32 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PP21-2-20.0A-OB-V Sensata-Airpax
Description: CIR BRKR 20A 250VAC 65VDC, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Panel Mount, Actuator Type: Push-Pull Plunger, Approval Agency: UL1077, Breaker Type: Magnetic (Hydraulic Delay), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 65 V, Number of Poles: 2.