Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > PPC802M016FG2SAA
PPC802M016FG2SAA
PPC802M016FG2SAA Cornell Dubilier Knowles
PPC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 8000UF 20% 16V CMD
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 6.250" L x 5.000" W (158.75mm x 127.00mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Capacitance: 8000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 18 A @ 20 kHz
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PPC802M016FG2SAA Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 8000UF 20% 16V CMD, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 6.250" L x 5.000" W (158.75mm x 127.00mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Capacitance: 8000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 18 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PPC802M016FG2SAA PPC802M016FG2SAA Hersteller : Cornell Dubilier - CDE Cornell_Dubilier_PPC_Data_Sheet-1826195.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 8KUF 6.3V ESR=.01