Produkte > CUI > PQMC1-D12-S12-S
PQMC1-D12-S12-S
PQMC1-D12-S12-S CUI
pqmc1-s-776052.pdf
Hersteller: CUI
Isolated DC/DC Converters Isolated Board Mount DC-DC Cnvrt
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PQMC1-D12-S12-S CUI
Description: DC DC CONVERTER 12V 1W, Features: OCP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Approval Agency: EN, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 83mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A.
Weitere Produktangebote PQMC1-D12-S12-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PQMC1-D12-S12-S PQMC1-D12-S12-S Hersteller : Bel Power Solutions PQMC1-S.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 1W
Features: OCP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Approval Agency: EN
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 83mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV