Produkte > SAME SKY > PR14-24V-360-1A
PR14-24V-360-1A
PR14-24V-360-1A Same Sky
pr14.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 19 x 15.5 x 15.8 mm, 24 V, 10 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 967 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR14-24V-360-1A Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR14-24V-360-1A PR14-24V-360-1A Hersteller : CUI Devices pr14-3044632.pdf General Purpose Relays 19 x 15.5 x 15.8 mm, 24 V, 10 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 992 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PR14-24V-360-1A PR14-24V-360-1A Hersteller : CUI Devices pr14.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.8 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC