Produkte > SAME SKY > PR17-24V-540-1A
PR17-24V-540-1A
PR17-24V-540-1A Same Sky
pr17.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 29 x 12.6 x 20.8 mm, 24 V, 8 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 844 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR17-24V-540-1A Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 8 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 4000VA, 480W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR17-24V-540-1A PR17-24V-540-1A Hersteller : CUI Devices pr17-3044656.pdf General Purpose Relays 29 x 12.6 x 20.8 mm, 24 V, 8 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 976 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PR17-24V-540-1A PR17-24V-540-1A Hersteller : CUI Devices pr17.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 4000VA, 480W