Produkte > CUI DEVICES > PR28-36V-360-1C-F
PR28-36V-360-1C-F
PR28-36V-360-1C-F CUI Devices
pr28.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: 22 X 16 X 16.6 MM, 36 V, 16 A, S
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 36VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 27 VDC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4700VA, 480W
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR28-36V-360-1C-F CUI Devices
Description: 22 X 16 X 16.6 MM, 36 V, 16 A, S, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 36VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 27 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 4700VA, 480W.