Produkte > LEMO > PRA.M0.4GL.LC52R
PRA.M0.4GL.LC52R LEMO
P_series_catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Color: Gray, Red
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 4
Orientation: A
Shell Size - Insert: M04
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRA.M0.4GL.LC52R LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Gray, Red, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 4, Orientation: A, Shell Size - Insert: M04, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PRA.M0.4GL.LC52R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PRA.M0.4GL.LC52R PRA.M0.4GL.LC52R Hersteller : LEMO PRA_M0_4GL_LC52R-1946142.pdf Circular Push Pull Connectors 4P FREE RCPT SOLDER RED COLLET NUT 5.2MM