Produkte > LEMO > PRA.M0.9TL.LC52N
PRA.M0.9TL.LC52N LEMO
P_series_catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 9
Orientation: A
Shell Size - Insert: M09
Operating Temperature: -50°C ~ 170°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polyetherimide (PEI)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRA.M0.9TL.LC52N LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 9, Orientation: A, Shell Size - Insert: M09, Operating Temperature: -50°C ~ 170°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyetherimide (PEI), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PRA.M0.9TL.LC52N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PRA.M0.9TL.LC52N PRA.M0.9TL.LC52N Hersteller : LEMO PRA_M0_9TL_LC52N-1946187.pdf Circular Push Pull Connectors 9P FREE RCPT SOLDER BLK COLLET NUT 5.2MM