Produkte > AUTONICS > PRCMT30-10DO
PRCMT30-10DO
PRCMT30-10DO Autonics
PRCM.pdf
Hersteller: Autonics
Description: SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Packaging: Bag
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Output Type: NO, 2-Wire
Sensing Distance: 0.394" (10mm)
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (TA)
Termination Style: Connector
Voltage - Supply: 10V ~ 30V
Material - Body: Nickel-Plated Brass
Sensor Type: Inductive
Ingress Protection: IP67
Indicator: LED
Response Frequency: 400Hz
Part Status: Active
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRCMT30-10DO Autonics
Description: SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL, Packaging: Bag, Package / Case: Cylinder, Threaded - M30, Output Type: NO, 2-Wire, Sensing Distance: 0.394" (10mm), Shielding: Shielded, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (TA), Termination Style: Connector, Voltage - Supply: 10V ~ 30V, Material - Body: Nickel-Plated Brass, Sensor Type: Inductive, Ingress Protection: IP67, Indicator: LED, Response Frequency: 400Hz, Part Status: Active.