Produkte > CUI DEVICES > PRE29-18V-S-450-1A-EF
PRE29-18V-S-450-1A-EF
PRE29-18V-S-450-1A-EF CUI Devices
PRE29
Hersteller: CUI Devices
Description: 18.4 X 10.2 X 15.5 MM, 5 V, 5 A,
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.9 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 4 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRE29-18V-S-450-1A-EF CUI Devices
Description: 18.4 X 10.2 X 15.5 MM, 5 V, 5 A,, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 25 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.9 VDC, Must Operate Voltage: 12.6 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 4 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.