Produkte > CUI DEVICES > PRE29-48V-S-450-1A-E
PRE29-48V-S-450-1A-E
PRE29-48V-S-450-1A-E CUI Devices
PRE29
Hersteller: CUI Devices
Description: 18.4 X 10.2 X 15.5 MM, 12 V, 5 A
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 9.4 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 4 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRE29-48V-S-450-1A-E CUI Devices
Description: 18.4 X 10.2 X 15.5 MM, 12 V, 5 A, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 9.4 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 4 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.