Produkte > LEMO > PRG.M0.5TL.MC52Z
PRG.M0.5TL.MC52Z LEMO
P-Series_Plastic_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
Color: Black
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: M05
Operating Temperature: -50°C ~ 170°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Polyetherimide (PEI)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRG.M0.5TL.MC52Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: M05, Operating Temperature: -50°C ~ 170°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polyetherimide (PEI), Primary Material: Plastic.