Produkte > LEMO > PRG.M0.6NL.MC65NZ
PRG.M0.6NL.MC65NZ LEMO
PRG_M0_6NL_MC65NZ-2025602.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors LRR 6C GRAY PSU 6.5mm BLK FEM
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRG.M0.6NL.MC65NZ LEMO
Description: LRR 6C GRAY PSU 6.5MM BLK FEM, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: M06, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PRG.M0.6NL.MC65NZ Hersteller : LEMO Description: LRR 6C GRAY PSU 6.5MM BLK FEM
Color: Black
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: M06
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)