Produkte > CUI INC. > PRMC1-D12-S9-S
PRMC1-D12-S9-S
PRMC1-D12-S9-S CUI Inc.
prmc1-s.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 9V 1W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, SCP
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Approval Agency: EN
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 111mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 9V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRMC1-D12-S9-S CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 9V 1W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, SCP, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Approval Agency: EN, Efficiency: 79%, Current - Output (Max): 111mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 9V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A.
Weitere Produktangebote PRMC1-D12-S9-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PRMC1-D12-S9-S PRMC1-D12-S9-S Hersteller : CUI prmc1-s-775231.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 1W, 9~18Vdc input, 9Vdc, 111mA, single regulated output, SIP