Produkte > CUI INC. > PRMC3-D24-D15-S
PRMC3-D24-D15-S
PRMC3-D24-D15-S CUI Inc.
prmc3-s.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 3W
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: EN
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 100mA, 100mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRMC3-D24-D15-S CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 3W, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: EN, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 100mA, 100mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A.
Weitere Produktangebote PRMC3-D24-D15-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PRMC3-D24-D15-S PRMC3-D24-D15-S Hersteller : CUI prmc3-s-1153244.pdf Isolated DC/DC Converters 3W 18-36Vin +/-15V +/-100mA reg Iso SIP