Produkte > LEMO > PSA.0S.302.CLTC22
PSA.0S.302.CLTC22 LEMO
PSA.0S.302.CLTC22.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2POS GOLD
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.051" ~ 0.087" (1.30mm ~ 2.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSA.0S.302.CLTC22 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2POS GOLD, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.051" ~ 0.087" (1.30mm ~ 2.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.