Produkte > LEMO > PSA.0S.303.CLTC44
PSA.0S.303.CLTC44 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 3POS GOLD
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.146" ~ 0.173" (3.70mm ~ 4.40mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSA.0S.303.CLTC44 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 3POS GOLD, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.146" ~ 0.173" (3.70mm ~ 4.40mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.