Produkte > ERP POWER, LLC > PSB30E-0700-42
PSB30E-0700-42
PSB30E-0700-42 ERP Power, LLC
psb-series-datasheet.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 700MA
Features: OCP, OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.93" L x 1.02" W x 0.93" H (99.8mm x 26.00mm x 23.7mm)
Voltage - Output: 28 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 240VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP20
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 220VAC
Power (Watts): 29 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSB30E-0700-42 ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 700MA, Features: OCP, OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.93" L x 1.02" W x 0.93" H (99.8mm x 26.00mm x 23.7mm), Voltage - Output: 28 ~ 42V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 240VAC, Approval Agency: CB, CE, ENEC, Ratings: IP20, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 700mA, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 220VAC, Power (Watts): 29 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote PSB30E-0700-42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSB30E-0700-42 PSB30E-0700-42 Hersteller : ERP psb-series-1-pager-1532402.pdf LED Power Supplies 220 to 240 Vac, 90% efficiency, Rectangular Aluminum Case, 0-10V Dimming, 1-100% dimming range, 30 W max, Programmable 350 to 700 mA Iout, 42 V max Vout, Flying Leads (Draco5 internal ERP code name)