Produkte > ERP POWER, LLC > PSB50W-0550-85-S
PSB50W-0550-85-S ERP Power, LLC
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: 120 & 277 VAC, 90% EFFICIENCY, R
Features: OCP, OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.88" L x 1.03" W x 0.86" H (98.5mm x 26.2mm x 21.9mm)
Voltage - Output: 76.5V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cUL, FCC, UL
Ratings: IP20, NEMA 410
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 550mA
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 120VAC
Power (Watts): 47 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSB50W-0550-85-S ERP Power, LLC
Description: 120 & 277 VAC, 90% EFFICIENCY, R, Features: OCP, OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.88" L x 1.03" W x 0.86" H (98.5mm x 26.2mm x 21.9mm), Voltage - Output: 76.5V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cUL, FCC, UL, Ratings: IP20, NEMA 410, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 550mA, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 120VAC, Power (Watts): 47 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote PSB50W-0550-85-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSB50W-0550-85-S PSB50W-0550-85-S Hersteller : ERP psb-series-1-pager-1532402.pdf LED Power Supplies 120 & 277 Vac, 90% efficiency, Rectangular Aluminum Case, Tri-Mode Dimming (Forward, Reverse Phase & 0-10V), 1-100% dimming range, 50 W max, Programmable 275 to 550 mA Iout, 85 V max Vout (Draco5 internal ERP code name)