Produkte > CUI INC. > PSE-1800-48
PSE-1800-48
PSE-1800-48 CUI Inc.
PSE-1800.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 1800W
Power (Watts): 1800W
Features: I²C Interface, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 11.00" L x 4.00" W x 1.60" H (279.4mm x 101.6mm x 40.6mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: 0°C ~ 55°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cTUVus
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Current - Output 1: 37.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSE-1800-48 CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 1800W, Power (Watts): 1800W, Features: I²C Interface, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 11.00" L x 4.00" W x 1.60" H (279.4mm x 101.6mm x 40.6mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: 0°C ~ 55°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cTUVus, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Current - Output 1: 37.5 A.
Weitere Produktangebote PSE-1800-48
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSE-1800-48 PSE-1800-48 Hersteller : CUI pse-1800-1153149.pdf Rack Mount Power Supplies 48V 37.5A/230VAC Fan 20.83A/115VAC 1800W