PSE-600-48
PSE-600-48 Bel Power Solutions
PSE-600.pdf
Hersteller: Bel Power Solutions
Description: AC/DC CONVERTER 48V 600W
Packaging: Box
Power (Watts): 600W
Features: I2C Interface, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 10.00" L x 3.30" W x 1.60" H (254.0mm x 83.8mm x 40.6mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: 0°C ~ 55°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cTUVus
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Current - Output 1: 12.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSE-600-48 Bel Power Solutions
Description: AC/DC CONVERTER 48V 600W, Packaging: Box, Power (Watts): 600W, Features: I2C Interface, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 10.00" L x 3.30" W x 1.60" H (254.0mm x 83.8mm x 40.6mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: 0°C ~ 55°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cTUVus, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Current - Output 1: 12.5 A.
Weitere Produktangebote PSE-600-48
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSE-600-48 PSE-600-48 Hersteller : CUI pse-600-1312595.pdf Rack Mount Power Supplies 600W 48V 12.5A Fan 10Lx3.3W 3.3Vsb at1A