Produkte > LEMO > PSG.M0.5YL.LC52VZ
PSG.M0.5YL.LC52VZ LEMO
P-Series_Plastic_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black, Green
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: M05
Operating Temperature: -50°C ~ 90°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP64 - Dust Tight, Water Resistant
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Polyoxymethylene (POM), Acetal
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSG.M0.5YL.LC52VZ LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Green, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: M05, Operating Temperature: -50°C ~ 90°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP64 - Dust Tight, Water Resistant, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polyoxymethylene (POM), Acetal, Primary Material: Plastic.