Produkte > PANJIT > PSMB050N10NS2_R2_00601
PSMB050N10NS2_R2_00601
PSMB050N10NS2_R2_00601 Panjit
PSMB050N10NS2.pdf
Hersteller: Panjit
MOSFETs 100V 5mohm Low FOM MOSFET
auf Bestellung 668 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSMB050N10NS2_R2_00601 Panjit
Description: 100V/ 5MOHM/ LOW FOM MOSFET, Packaging: Tape & Reel (TR), Part Status: Active, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tj), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5mOhm @ 50A, 10V, Power Dissipation (Max): 138W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.8V @ 270µA, Supplier Device Package: TO-263, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 53 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3910 pF @ 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSMB050N10NS2_R2_00601 PSMB050N10NS2_R2_00601 Hersteller : Panjit International Inc. PSMB050N10NS2.pdf Description: 100V/ 5MOHM/ LOW FOM MOSFET
Packaging: Cut Tape (CT)
Part Status: Active
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max): 138W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.8V @ 270µA
Supplier Device Package: TO-263
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 53 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3910 pF @ 50 V
auf Bestellung 617 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs (Max): ±20V