Produkte > PANJIT > PSMB055N08NS1_R2_00601
PSMB055N08NS1_R2_00601
PSMB055N08NS1_R2_00601 Panjit
PSMB055N08NS1.pdf
Hersteller: Panjit
MOSFETs 80V 5.5mohm MV MOSFET
auf Bestellung 1163 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSMB055N08NS1_R2_00601 Panjit
Description: 80V/ 5.5MOHM / MV MOSFET, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 108A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5.5mOhm @ 50A, 10V, Power Dissipation (Max): 113.6W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.75V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-263, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 7V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 48 nC @ 7 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4773 pF @ 40 V.
Weitere Produktangebote PSMB055N08NS1_R2_00601
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSMB055N08NS1_R2_00601 PSMB055N08NS1_R2_00601 Hersteller : Panjit International Inc. PSMB055N08NS1.pdf Description: 80V/ 5.5MOHM / MV MOSFET
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 108A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5.5mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max): 113.6W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.75V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-263
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 7V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 48 nC @ 7 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4773 pF @ 40 V
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V