Produkte > NEXPERIA USA INC. > PSMN009-100B,118
PSMN009-100B,118
PSMN009-100B,118 Nexperia USA Inc.
PSMN009-100B.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: NEXPERIA PSMN009-100B - 75A, 100
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8.8mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 230W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 156 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8250 pF @ 25 V
auf Bestellung 3762 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 241
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSMN009-100B,118 Nexperia USA Inc.
Description: NEXPERIA PSMN009-100B - 75A, 100, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8.8mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 230W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 156 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8250 pF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSMN009-100B,118 PSMN009-100B,118 Hersteller : Nexperia 4381948314474657psmn009-100b.pdf Trans MOSFET N-CH Si 100V 75A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 1840 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 143
PSMN009-100B,118 Hersteller : NXP Semiconductors PSMN009-100B.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 75A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Mindestbestellmenge: 143
auf Bestellung 800 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
PSMN009-100B,118 Hersteller : NXP PSMN009-100B.pdf Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
PSMN009-100B,118 PSMN009-100B,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. PSMN009-100B.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 75A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Vgs (Max): ±20V
Packaging: Cut Tape (CT)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Vgs (Max): ±20V