Produkte > LEMO > PSP.3S.318.CLLC57
PSP.3S.318.CLLC57 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 18
Orientation: P
Shell Size - Insert: 318
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.169" ~ 0.224" (4.30mm ~ 5.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSP.3S.318.CLLC57 LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 18, Orientation: P, Shell Size - Insert: 318, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.169" ~ 0.224" (4.30mm ~ 5.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.