Produkte > ERP POWER, LLC > PSS30W-0500-42-FN
PSS30W-0500-42-FN
PSS30W-0500-42-FN ERP Power, LLC
pss-series-datasheet.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,
Features: OCP, OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.34" L x 1.57" W x 1.16" H (84.0mm x 40.0mm x 29.5mm)
Voltage - Output: 37.8V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: cUL, UL
Ratings: IP20, NEMA 410
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 500mA
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 21 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.4 kV
Standard Number: 60950-1; UL 8750
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSS30W-0500-42-FN ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,, Features: OCP, OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.34" L x 1.57" W x 1.16" H (84.0mm x 40.0mm x 29.5mm), Voltage - Output: 37.8V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: cUL, UL, Ratings: IP20, NEMA 410, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 500mA, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 21 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.4 kV, Standard Number: 60950-1; UL 8750, DigiKey Programmable: Not Verified.