PSU14565A
PSU14565A Cornell Dubilier Knowles
PSU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 145UF 165V QC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +20%
Package / Case: Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: Motor Start
Height - Seated (Max): 2.750" (69.85mm)
Capacitance: 145 µF
Voltage - Rated: 165 V
Capacitance: 145µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSU14565A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 145UF 165V QC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +20%, Package / Case: Radial, Can - QC Terminals, Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: Motor Start, Height - Seated (Max): 2.750" (69.85mm), Capacitance: 145 µF, Voltage - Rated: 165 V, Capacitance: 145µF.
Weitere Produktangebote PSU14565A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSU14565A PSU14565A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE PSU.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 145-174uF 165V