PSU18965B
PSU18965B Cornell Dubilier Knowles
PSU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 189UF 165V QC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +20%
Package / Case: Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: Motor Start
Height - Seated (Max): 3.375" (85.73mm)
Part Status: Active
Capacitance: 189 µF
Voltage - Rated: 165 V
Capacitance: 189µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSU18965B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 189UF 165V QC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +20%, Package / Case: Radial, Can - QC Terminals, Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: Motor Start, Height - Seated (Max): 3.375" (85.73mm), Part Status: Active, Capacitance: 189 µF, Voltage - Rated: 165 V, Capacitance: 189µF.
Weitere Produktangebote PSU18965B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSU18965B PSU18965B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE PSU.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 189-227uF 165V