PSU21630A
PSU21630A Cornell Dubilier - CDE
PSU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 216-259uF 330V
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSU21630A Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 216UF 330V QC CHAS MT, Tolerance: 0%, +20%, Packaging: Bulk, Capacitance: 216µF, Package / Case: Radial, Can - QC Terminals, Size / Dimension: 2.063" Dia (52.40mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: Motor Start, Height - Seated (Max): 4.375" (111.13mm), Part Status: Active, Capacitance: 216 µF, Voltage - Rated: 330 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSU21630A PSU21630A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PSU.pdf Description: CAP ALUM 216UF 330V QC CHAS MT
Tolerance: 0%, +20%
Packaging: Bulk
Capacitance: 216µF
Package / Case: Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension: 2.063" Dia (52.40mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: Motor Start
Height - Seated (Max): 4.375" (111.13mm)
Part Status: Active
Capacitance: 216 µF
Voltage - Rated: 330 V