PSU27035A
PSU27035A Cornell Dubilier Knowles
PSU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 250V QC CHAS MT
Tolerance: 0%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension: 2.063" Dia (52.40mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: Motor Start
Height - Seated (Max): 4.435" (112.65mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 250 V
auf Bestellung 109 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSU27035A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 250V QC CHAS MT, Tolerance: 0%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - QC Terminals, Size / Dimension: 2.063" Dia (52.40mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: Motor Start, Height - Seated (Max): 4.435" (112.65mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 250 V.