PSU27035B
PSU27035B Cornell Dubilier Knowles
PSU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 250V QC CHAS MT
Tolerance: 0%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension: 2.063" Dia (52.40mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: Motor Start
Height - Seated (Max): 3.375" (85.73mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 250 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSU27035B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 250V QC CHAS MT, Tolerance: 0%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - QC Terminals, Size / Dimension: 2.063" Dia (52.40mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: Motor Start, Height - Seated (Max): 3.375" (85.73mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 250 V.