PSU27065A
PSU27065A Cornell Dubilier Knowles
PSU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 165V QC CHAS MT
Tolerance: 0%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: Motor Start
Height - Seated (Max): 4.375" (111.13mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 165 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSU27065A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 165V QC CHAS MT, Tolerance: 0%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - QC Terminals, Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: Motor Start, Height - Seated (Max): 4.375" (111.13mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 165 V.
Weitere Produktangebote PSU27065A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSU27065A PSU27065A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE PSU.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 270-324uF 165V