PSU37815A
PSU37815A Cornell Dubilier Knowles
PSU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 378UF 125V QC CHAS MT
Tolerance: 0%, +20%
Packaging: Bulk
Capacitance: 378µF
Package / Case: Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: Motor Start
Height - Seated (Max): 3.375" (85.73mm)
Capacitance: 378 µF
Voltage - Rated: 125 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSU37815A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 378UF 125V QC CHAS MT, Tolerance: 0%, +20%, Packaging: Bulk, Capacitance: 378µF, Package / Case: Radial, Can - QC Terminals, Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: Motor Start, Height - Seated (Max): 3.375" (85.73mm), Capacitance: 378 µF, Voltage - Rated: 125 V.