PSU4765A
PSU4765A Cornell Dubilier - CDE
PSU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 47-56uF 165V
auf Bestellung 91 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSU4765A Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 47UF 165V QC CHAS MT, Tolerance: 0%, +20%, Packaging: Bulk, Capacitance: 47µF, Package / Case: Radial, Can - QC Terminals, Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: Motor Start, Height - Seated (Max): 2.750" (69.85mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 165 V.
Weitere Produktangebote PSU4765A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSU4765A PSU4765A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PSU.pdf Description: CAP ALUM 47UF 165V QC CHAS MT
Tolerance: 0%, +20%
Packaging: Bulk
Capacitance: 47µF
Package / Case: Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension: 1.438" Dia (36.53mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: Motor Start
Height - Seated (Max): 2.750" (69.85mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 165 V