PSU70815A
PSU70815A Cornell Dubilier Knowles
PSU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 708UF 125V QC CHAS MT
Tolerance: 0%, +20%
Packaging: Bulk
Capacitance: 708µF
Package / Case: Radial, Can - QC Terminals
Size / Dimension: 1.813" Dia (46.05mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: Motor Start
Height - Seated (Max): 3.375" (85.73mm)
Capacitance: 708 µF
Voltage - Rated: 125 V
auf Bestellung 53 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSU70815A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 708UF 125V QC CHAS MT, Tolerance: 0%, +20%, Packaging: Bulk, Capacitance: 708µF, Package / Case: Radial, Can - QC Terminals, Size / Dimension: 1.813" Dia (46.05mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: Motor Start, Height - Seated (Max): 3.375" (85.73mm), Capacitance: 708 µF, Voltage - Rated: 125 V.