PT00E-16-26S(SR) Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT
auf Bestellung 82 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT00E-16-26S(SR) Amphenol Industrial Operations
Description: PT 26C 26#20 SKT RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 26, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 16-26, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Sealed, Cable Opening: 0.500" (12.70mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT00E-16-26S(SR)
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT00E16-26S-SR Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: PT 26C 26#20 SKT RECP
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 26
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-26
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ingress Protection: Environment Sealed
Cable Opening: 0.500" (12.70mm)