PT00E20-27S-SR Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 27C 27#20 SKT RECP
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 27
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-27
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ingress Protection: Environment Sealed
Cable Opening: 0.625" (15.88mm)
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT00E20-27S-SR Amphenol Industrial Operations
Description: PT 27C 27#20 SKT RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 27, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-27, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Sealed, Cable Opening: 0.625" (15.88mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT00E20-27S-SR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT00E-20-27S(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT 27POS WALL MNT SKT