PT06A-16-26P(470) Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG 26POS INLINE PIN
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06A-16-26P(470) Amphenol Industrial Operations
Description: PT 26C 26#20 PIN PLUG, Packaging: Bag, Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 26, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 16-26, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT06A-16-26P(470)
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bag
Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 26
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-26
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Black Zinc Cobalt
Primary Material: Metal
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
PT06A-16-26P(470) PT06A-16-26P(470) Hersteller : Amphenol Industrial 12-070-180554.pdf Circular MIL Spec Connector 26P Size 16 Pin Plug Strt Strain Relief