Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > PT06SE-10-6P(470)
PT06SE-10-6P(470)
PT06SE-10-6P(470) Amphenol Industrial
amphenol_amph_s_a0007459390_1-1733552.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 6P Size 10 Pin Plug Strt Strain Relief
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06SE-10-6P(470) Amphenol Industrial
Description: CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 6, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 10-6, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Sealed, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06SE-10-6P(470) PT06SE-10-6P(470) Hersteller : Amphenol Industrial Operations pt-series-12-070.pdf Description: CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 6
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 10-6
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Sealed
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Black Zinc Cobalt
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PT06SE10-6P(470) PT06SE10-6P(470) Hersteller : Amphenol pt-series-12-070.pdf Conn Circular PIN 6 POS Crimp ST Cable Mount 6 Terminal 1 Port