PT06SE-14-18P(SR)
PT06SE-14-18P(SR) Amphenol Industrial Operations
pt-series-12-070.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 18
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-18
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Sealed
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06SE-14-18P(SR) Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP, Features: Strain Relief, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 18, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-18, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Sealed, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Weitere Produktangebote PT06SE-14-18P(SR)
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
PT06SE-14-18P(SR) PT06SE-14-18P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial amphenol_amph-s-a0007459390-1.pdf Circular MIL Spec Connector 18P Size 14 Pin Plug Strt Strain Relief