Technische Details PT06SE-14-19P(SR) Amphenol Industrial
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT06SE-14-19P(SR) | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMPFeatures: Strain Relief Packaging: Bulk Connector Type: Plug, Male Pins Color: Olive Drab Current Rating (Amps): 7.5A Mounting Type: Free Hanging (In-Line) Shielding: Unshielded Number of Positions: 19 Orientation: N (Normal) Shell Size - Insert: 14-19 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Fastening Type: Bayonet Lock Termination: Crimp Ingress Protection: Environment Sealed Contact Finish - Mating: Gold Part Status: Active Shell Material: Aluminum Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium Primary Material: Metal |
auf Bestellung 31 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
PT06SE14-19P-SR | Hersteller : AMPHENOL INDUSTRIAL |
auf Bestellung 180 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
PT06SE14-19P-SR | Hersteller : AMPHENOL SOCAPEX |
Circular MIL Spec Connector 19P Size 14 Pin Plug Strt Strain Relief |