Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > PT06SE-16-8P(470)
PT06SE-16-8P(470)
PT06SE-16-8P(470) Amphenol Industrial
amphenol_amph-s-a0007459390-1.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 8P Size 16 Pin Plug Strt Strain Relief
auf Bestellung 16 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06SE-16-8P(470) Amphenol Industrial
Description: CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 8, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 16-8, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Sealed, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06SE-16-8P(470) PT06SE-16-8P(470) Hersteller : Amphenol Industrial Operations pt-series-12-070.pdf Description: CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 8
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-8
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C