PT07SE22-21P-SR Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PTSE 21C 21#16 PIN RECP
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 1000VAC
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 21
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-21
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Cable Opening: 0.750" (19.05mm)
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT07SE22-21P-SR Amphenol Industrial Operations
Description: PTSE 21C 21#16 PIN RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 1000VAC, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 21, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-21, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 0.750" (19.05mm), Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT07SE22-21P-SR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT07SE-22-21P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT 21POS JAM NUT PIN